Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Firmy transportowe
Firmy transportowe coraz bardziej się rozwijają, a poszczególne usługi i produkty pomagają im w codziennej pracy. Z każdym dniem szukamy ułatwień, przez które nasza praca będzie bardziej efektywna. Wiele zmian w kwestii rozwoju firm transportowych wnosi automatyzacja, która pozwala osiągać zamierzone sukcesy. Działania branży TSL głównie opierają się właśnie na niej.

 

 

 

Programy transportowe

Programy transportowe cieszą się coraz większą popularnością w firmach transportowych. To bardzo dobrze, gdyż wpływają one pozytywnie na rozwój firmy i wprowadzają dla niej korzystne zmiany. Świetnym przykładem takiego programu, który pomaga w zarządzaniu transportem i logistyką, jest program dla firm transportowych CargoLink. Systemy tego typu idealnie odpowiadają wymaganiom firm i pokonują nowe wyzwania z zadowalającym skutkiem.

 

Elektroniczny CMR

List przewozowy to ważny dokument dotyczący transportu. Wersja elektroniczna listu przewozowego, czyli e-CMR przynosi ze sobą wiele korzyści.

Podstawowe korzyści wynikające z e-CMR to:

 • uniknięcie papierologii i ewentualnej zguby dokumentów,
 • lepsza czytelność,
 • szybka wymiana danych,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • wygoda i dostosowanie wg własnych potrzeb,
 • bezpieczeństwo,
 • monitorowanie towarów,
 • szybsze rozwiązywanie problemów,
 • ochrona środowiska,
 • dostępność dla obu stron transakcji,
 • umożliwienie niezwłocznych faktur,
 • monitorowanie realizacji dostaw.

Więcej o zaletach elektronicznego listu przewozowego przeczytasz na stronie CargoLinka.

 digital-marketing-g9eaf90ea4_1920.jpg

 

Nowoczesna flota

Wszystkie środki transportu wykorzystywane w firmie są kluczowym ogniwem, jeśli chodzi o działanie firmy transportowej. To dzięki nim transport jest możliwy i to właśnie one spełniają główne zadania w firmie. Dlatego tak ważne jest, aby były w bardzo dobrym stanie. Nowe pojazdy będą zużywać mniej paliwa niż stare, co przyczynia się do oszczędzania. Ponadto nowe środki transportu zapewniają większe bezpieczeństwo dzięki automatycznym funkcjom i są po prostu wygodne dla kierowców. Dlatego warto inwestować w unowocześnienie floty.

 

Optymalizacja procesów

Wskaźniki wydajności, które służą do pomiaru efektywności działań firmy to kolejna ważna kwestia w transporcie. Dzięki tym wskaźnikom możemy monitorować postępy firmy i oceniać jej możliwości. Poszczególne rodzaje pomiarów pozwalają na efektywne zarządzanie i podejmowanie właściwych decyzji. Jednym z takich mierników w transporcie jest wskaźnik finansów firmy. Dzięki niemu możemy zidentyfikować, czy rzeczywiście nasze działania przynoszą zyski. Wskaźnik ten w branży TSL zazwyczaj dotyczy kosztów paliwa. Inne wskaźniki wydajności to na przykład wskaźnik punktualności czy współczynnik konwersji. Te poszczególne rodzaje pomiarów znacznie ułatwiają pracę i pomagają zmierzać firmie we właściwym kierunku.

factory gff4b6532b 1280

Systemy zarządzania magazynami

Popularnym trendem w branży transportowej i spedycyjnej stają się systemy zarządzania magazynami, które pozwalają na kontrolę stanów magazynowych. Dzięki nim możliwa jest szybka realizacja zamówień oraz lepsza organizacja pracy. Ograniczają i rozwiązują ewentualne problemy, które mogą się pojawić w trakcie realizacji zamówienia. Głównym celem systemów zarządzania magazynami jest szybka obsługa klienta.