Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Usługi bankowe coraz częściej kojarzą się z nisko oprocentowanymi lokatami i coraz wyższymi prowizjami. Czy mimo tego można jeszcze zarabiać na kontach bankowych? I to lepiej, niż na kontach oszczędnościowych? Choć część z was może to zaskoczyć, okazuje się, ze odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca!

 

 

 

Promocje bankowe bywają bardzo hojne!

Właśnie z powodu niskiego oprocentowania oszczędności i niekoniecznie atrakcyjnych tabeli prowizji i opłat, coraz więcej banków regularnie stara się przyciągać nowych klientów poprzez rozmaite zachęty finansowe. Jak one wyglądają w praktyce? Bardzo różnie, choć te najbardziej przyjemne, to specjalne premie dla nowych klientów. Te potrafią przybrać formę czasem kilkudziesięciu, ale bywa, ze i kilkuset złotych przelewanych na konto po spełnieniu określonych warunków – na przykład przelewaniu przez kilka miesięcy pensji lub po wykonaniu określonej liczby (bądź wyznaczonej łącznej wartości) płatności kartą.

Często wspomniane warunki sprowadzają się tak naprawdę do zwykłego użytkowania konta, więc tego typu promocje bankowe sprawiają, ze po prostu łatwo na koncie zarobić. Zauważ też, że w niektórych przypadkach możliwe jest skorzystanie z promocji w kilku bankach jednocześnie (choć nie zawsze, przykładowo pensji nie przeleje się do kilku banków – ale jeśli jedna okazja wymaga przelewu, a druga płatności, można pensję natychmiast przerzucać do drugiego banku.

 

Jaką formę mają premie bankowe?

Najczęściej są to przelewy konkretnych kwot po spełnieniu warunków, ale czasami są to także nagrody rzeczowe, bądź przelewy zwrotne w formie określonego odsetka od wartości wykonanych płatności kartą.

 

Konto kontu nierówne, czyli czym się kierować szukając okazji?

Oczywiście, sama promocja to nie wszystko. Banki prędzej czy później próbują wyrównać sobie koszt premii bankowych, więc zawsze trzeba przyglądać się warunkom dodatkowym. Przykładowo konieczność wykupienia ubezpieczenia może zniwelować premię, natomiast opłaty za prowadzenie konta sprawiają, że jeśli służy ono wyłącznie uzyskaniu premii, warto je zamknąć zaraz po jej wypłaceniu.

Podkreślmy jednak – te niegodności należy traktować jedynie jako sito przesiewające promocje pod względem jakościowym i ewentualnie uczuleniu, by nie mieć skrupułów z zamykaniem usługi i otwieraniem jej w nowym banku, mającym inną promocję – na której również można zarobić.

Właśnie dlatego warto na stronach grupujących aktualne promocje sprawdzić materiały poradnikowe, opisujące jak wybrać konto bankowe. Zwłaszcza, że oprócz pieniędzy, które można zarobić, liczy się również wygoda korzystania z konta, możliwość załatwienia formalności online, czy procedury bezpieczeństwa.

Gdzie szukać promocji bankowych?

Wspomnieliśmy już powyżej o istnieniu serwisów śledzących kolejne promocje i wybierających je niczym wisienki z tortu. To ostatnie porównanie jest zresztą nieprzypadkowe, jeśli w świecie finansowym ktoś zapyta kto to jest cherry picker, odpowiedź będzie dotyczyć właśnie osób które analizują tego rodzaju okazje. A przez „analizują” mamy na myśli nie tylko ich znajdowanie, lecz również sprawdzanie pod kątem rzeczywistej atrakcyjności i sprawdzanie ewentualnych dodatkowych obwarowań, które mogą wpłynąć na wielkość premii.