Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

pexels tetyana kovyrina 1600139
Okres po żniwach zawsze jest intensywnym czasem w kalendarzu prac rolnych. Siew to odpowiedzialne zadanie, którego rezultaty rzutują na całość pracy na roli. Co istotne, obsiewanie pól jest związane nie tylko z planowaniem przyszłorocznych zbiorów, ale także z poprawą kondycji gleby. Podobnie jak i w przypadkach innych prac na roli, sposoby i proces wysiewu ulega ciągłej ewolucji, w miarę rozwoju nauk i technologii rolniczej. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć jak wyglądają dostosowane do dzisiejszych czasów skuteczne i nowoczesne procesy siewu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowoczesny siew - czym się charakteryzuje? 

Innowacyjne technologie związane z rolnictwem precyzyjnym mają swój udział również w wysiewie. Dzięki zastosowaniu komputerów i odpowiednich maszyn, możliwe jest dużo precyzyjniejsze przeprowadzenie robót polowych, które są z nim związane. Nowoczesny siew przy użyciu siewników punktowych pozwala na dokładne dostosowanie głębokości siewu nasion w zależności od wymagań danych roślin. Dodatkowo przez precyzyjny wysiew w równych odległościach, ogranicza niepotrzebne zużycie nasion i ich nadmierną obsadę. Powoduje to nie tylko oszczędności przy zakupie materiału siewnego, ale przede wszystkim zapewnia roślinom jak optymalne warunki wzrostu. Nie konkurują one ze sobą w tak dużym stopniu o miejsce i światło. 

 

Proces siewu pod pełną kontrolą

W celu uzyskania optymalnych plonów warto zadbać o prawidłowy przebieg procesu siewu. Pomagają w tym przeznaczone do tego komputery do traktorów, które umożliwiają precyzyjną kontrolę nad systemami rozsiewaczy. Korzystanie z tego rodzaju udogodnień sprawia, że proces siewu staje się niezwykle łatwy. Sensory obsługiwane przez komputer w czasie rzeczywistym monitorują parametry wysiewu i kontrolują liczbę nasion w rzędzie. Przy wcześniejszym zaprogramowaniu wymaganej ilości nasion w przeliczeniu na hektar, pozwala to na wysianie materiału w precyzyjnie zaplanowany sposób. Tego rodzaju nowoczesne systemy umożliwiają ścisły monitoring parametrów takich, jak ilość wysianego materiału, wysianą powierzchnie czy czas roboczy. Pozwala to na lepsze przeanalizowanie procesu siewu i ulepszanie go na bieżąco. 

 

Wybierz sprawdzone oprogramowanie do siania

Nowoczesne rolnictwo cały czas się rozwija. Inwestycja w nowe technologie jest nieuniknione dla kogoś, kto nie chce pozostać w tyle. Jest to gwarancja skutecznej, konkurencyjnej, ale i przede wszystkim zyskownej uprawy roślinnej. Oprogramowanie do siania zyskuje coraz większą popularność, dowodzi tym samym swojej skuteczności. Jeżeli szukasz sposobu innowacyjnych sposobów na wydajniejszą pracę w swoim gospodarstwie, sprawdź isobus.pl i zapoznaj się z profesjonalnym osprzętem przeznaczonym do wysiewu.