Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

procesy magazynowe
Prowadzenie magazynu może być jeszcze szybsze, wygodniejsze i obarczone mniejszym ryzykiem błędów. Jak osiągnąć taki efekt? Wdrożenie kolektorów danych niesie ze sobą wiele korzyści. Czym dokładnie są kolektory danych? Jak działają? Jak mogą wspierać procesy magazynowe?

 

 

 

 

Kolektor danych – czym jest?

Urządzenia określane jako kolektory danych służą do odczytywania i gromadzenia informacji z wykorzystaniem kodów 1D i 2D, czyli kreskowych i kwadratowych umieszczanych na towarach.

Kolektor danych jest urządzeniem przypominającym terminal lub smartfon. Wyposażony jest w czytnik kodów kreskowych, ekran, klawiaturę i może także wykorzystywać dodatkowe komponenty, na przykład kamerę, GPS, czytnik NFC jak kolektor danych Emagic V700 przeznaczony do użytku w magazynach, firmach produkcyjnych i innych przedsiębiorstwach.

Bardzo ważna jest także ergonomia kolektora, który powinien być poręczny i odporny na czynniki zewnętrzne, w tym na upadki z wysokości, pyły, wilgoć.

 

Jak działa kolektor danych?

Kolektor danych wspomaga procesy magazynowe na szereg sposobów. Poprzez współpracę z systemem magazynowym WMS może on:
- Pomagać we wprowadzaniu i wydawaniu towarów z magazynu.
- Automatyzować czynności, na przykład przygotowywanie dokumentów magazynowych.
- Wspierać kompletację zamówień w magazynie.
- Służyć do kontroli towarów w magazynie, na przykład w celu sprawdzenia ich liczby, cen czy też podczas inwentaryzacji.
- Dokumentować stan towarów przez wykonanie ich fotografii.

 

Kolektory danych w magazynie – jakie oferują korzyści?

Zastosowanie kolektora danych w magazynie, a także w innych firmach dysponujących powierzchnią magazynową, niesie za sobą liczne korzyści.

Przede wszystkim kolektor przyspiesza prace, ponieważ do odczytania i wprowadzenia informacji do systemu WMS wymaga tylko jednego naciśnięcia przycisku. Używanie kolektora powoduje także zmniejszenie ryzyka błędów w procesach magazynowych.

O stosowaniu kolektorów danych w magazynie powinna informować instrukcja magazynowa w przedsiębiorstwie produkcyjnym czy obiekcie magazynowym.

 


Kipp – niemiecka jakość i szeroki wybór elementów metalowych

DIN 914 - specyfikacja i zastosowanie