Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

DIN 914
Norma DIN 914 jest przypisana do wkrętów dociskowych z końcem stożkowym. Tego typu wkręty mogą zostać użyte w różnego rodzaju konstrukcjach, w tym także w budowie maszyn lub innych urządzeniach. Tylko wkręty dociskowe o normie DIN 914 są gwarancją, że otrzymujemy produkt najwyżej jakości, który spełni swoje zadanie.

 

Omawiane wkręty należą do najbardziej wytrzymałych elementów, które mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach. Bardzo często są wykorzystywane w szeroko rozumianej branży budowlanej, w tym także m.in. podczas robienia remontów lub prac monterskich. Mogą być użyte również do konstrukcji maszyn oraz pewnych typów instalacji.

Wkręty dociskowe o normie DIN 914 można z powodzeniem wykorzystywać w większości typów prac, nawet tych specjalistycznych, gdzie zastosowanie produktów wykonanych z najwyższej jakości materiałów, sprawdzonych jest wręcz konieczne. Warto zauważyć, że tego typu wkręty są w bardzo wysokim stopniu odporne na różnego rodzaju oddziaływania fizyczne i pogodowe. Stąd też są często podstawowymi elementami maszyn, które są narażone na codzienną eksploatację w różnych warunkach, często przy mocnych obciążeniach.

Warto wybierać tylko takie wkręty dociskowe, które zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów np. stali A2 lub A4. Dodatkowo na rynku dostępne są modele ze specjalną powłoką z cynku galwanicznego, dzięki czemu odporność wkrętów na działanie czynników zewnętrznych i różne procesy jest jeszcze większa. Wkręt dociskowy ze specjalną ocynkowaną powłoką nie ulega zbyt szybkiej eksploatacji nawet w najtrudniejszych warunkach.

Najczęściej stosowanym typem wkręta dociskowego jest model o końcu stożkowym. Niemniej jednak na rynku dostępne są też inne wkręty w tym np. z zakończeniem ściętym, czopem walcowym lub zakończeniem płaskim.

Warto zauważyć, że wkręty dociskowe o normie DIN 914 dostępne są nie tylko w różnym rozmiarze od M1.6 do M20, ale też mogą posiadać różny typ gwintu w tym gwint metryczny i metryczny drobnozwojowy.

 


Dobry start procentuje – jak powinna wyglądać adaptacja pracownika?

Tylko czterech na dziesięciu kupujących w pełni ufa sprzedawcom, w zakresie realizacji zamówienia zgodnie z obietnicą